Test Kategorileri
Testler MEB MEB Görevde Yükselme Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Deneme Sınavı

Soru 2
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre Eğitim Personeli Planlama ve Değerlendirme Kurulu toplam kaç üyeden oluşur?

Soru 6
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre Sicil Kaydını İnceleme Komisyonu toplam kaç üyeden oluşur?

Soru 8
I. İlk atama
II. Açıktan ve kurumlar arası yeniden atama
III. Millî sporcuların ataması
IV. Bedensel engellilerin ataması
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre yukarıdakilerden hangisi/hangileri atama çeşitleri arasında yer alır?

Soru 9
I. Olimpiyat Oyunları,
II. Parolimpik Oyunları,
III. Futsal Oyunları,
IV. Akdeniz Oyunları
V. Dünya Askeri Oyunlarında
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre Millî sporculardan; yukarıdakilerden hangisi/ hangilerinde ilk üç dereceye girenler öğretmenlik için aranan genel ve özel şartları da taşımaları kaydıyla Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmadan beden eğitimi öğretmenliğine atanmak üzere başvuruda bulunabilirler?

Soru 10
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre beden eğitimi alanı için belirlenen kontenjanın yüzde kaç millî sporcuların beden eğitimi öğretmenliğine atanmaları için ayrılır?

Testi İndir

NOT: Soruların cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Soru Yorumları Yorum EkleFacebook Yorumları

Anket

Sitemizi Değerlendiriniz...
Çok iyi
İyi
Çok kötü
Kötü
Orta
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?