Memur Haberleri
Memurların harcırah hesabı nasıl yapılır?
657li sayılı Devlet memurlarının çok merak ettiği konuların başında harcırah hesabı gelir, memurların harcırah/yolluk hesabı en kolay nasıl yapılır, harcırah hesaplamanın püf noktaları kolay yolları nasıldır?
Torba kadro maaşı ne kadar arttırır?
Bir okuyucumuzun torba kadro olarak bilinen 657 sayılı Kanunun 68/B maddesiyle ilgili merak ettiği sorular çerçevesinde konuyu açıklamaya çalışacağız.
Akademisyen maaşlarına zam geliyor
Sanayi Bakam Fikri Işık, binlerce üniversite hocasının maaşının artacağım ve özlük haklarının iyileştirileceğini söyledi.
Engelliye ve yaşlıya maaş
TBMM'de kabul edilen yeni yasa ile 65 yaş üzerindekilere, hem muhtaçlık maaşı verilecek hem de bakımı yapılacak. Engelli çalıştırana teşvik var!
3.5 buçuk milyon kamu çalışanına kötü haber
3.5 buçuk milyon kamu çalışanına kötü haber
Memura izin müjdesi
Daha önce TAKVİMin gündeme getirdiği, engelli çocuğu olan memura mazeret izninin kapsamı genişledi, yaş sınırı kalktı. KEY paralarında da, zaman aşımı süresi uzatıldı
Bunları yapan memurlara görevden men!
Demokratikleşme paketinde, yargı ayarı geldi. Dinleme tapelerini imha etmeyen hapis yatacak, isimsiz ihbarlar onaylanmayacak. Devlet sırlarını ifşa edenler memurluktan men edilecek.
İŞTE MEMUR İÇİN O KANUN TEKLİFİNİN SON HALİ
Memur için yeni kanun teklifi Memurlara, 16 yaşın altında,en az yüzde 70 oranında engelli ya da süreğen hastalığı olan çocuğunun hastalanması durumunda, 10 güne kadar mazeret izni verilebilecek.
YILLIK İZİN KULLANIMINDA HAFTASONU GÜNLERİNİN HESABI
Yıllık izin kullanma hakkına sahip olan Devlet memurlarının, kullandıkları yıllık izinlerinin hafta sonu tatiline denk gelmesi durumunda, bu sürelerin yıllık izinden sayılıp sayılmayacağı konusunda tereddüt yaşanabilmektedir.
Memur Maaşları Pul Oldu!
2014 yılı Merkezi Yönetim Bütçesinin ve yıllık hedeflerin uygulamaya konulmasının üzerinden 1 ay geçmedi.
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?