YKS ve TYT Haberleri
YGS'deki pamuk skandalına hukuçular ne diyor?
YGSdeki pamuk skandalına hukuçular ne diyor?
Sınavda cep telefonu çalınca gözaltına alındı
KAHRAMANMARAŞta, Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) cep telefonuyla girdiği fark edilen 18 yaşındaki Aysun G., salondan çıkarılarak gözaltına alındı.
Kaç netle hangi bölüme?
Dün yaklaşık 2 milyon aday YGS sınavına girdi. 160 dakika boyunca Temel Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve Sosyal Bilimler testlerinde bulunan 40ar soruya yanıt vermek için ter döken adaylar için sıkıntılı bir bekleme süreci başladı.
Adaylar YGS sorularını internette paylaştı
Üniversiteye giriş sınavının birinci aşaması YGSde 2 milyon aday ter döktü.
YGS sonuçları 1 hafta sonra
2 milyon 7 bin 685 adayın ter döktüğü 2014 YGS sınavı dün yapıldı. 1 hafta sonra açıklanması planlanan sınav sonuçları ÖSYMnin internet sitesinden öğrenilebilecek. Adaylara, ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek
Matematik zorladı coğrafya en kolaydı
ÖSYM, bu yıl YGS sorularının yalnızca yüzde 20si, yani 32 tanesini kamuoyuyla paylaştı. Sınavın genel olarak ”˜kolay olduğunu belirten uzmanlar, matematik sorularını ”˜ayırt edici olarak değerlendirdi.
YGS'de 3 kişi gözaltına alındı!
Gaziantepte başkasının yerine Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) girdikleri iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı..
YGS kabusa döndü
Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS) için Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesine gelen öğrenci velilleri, Nevruz kutlamaları için Kazlıçeşme Meydanına gelen grupların attığı sloganlara, çocuklarının dikkati dağıldığı gerekçesiyle isyan et
ÖSYM, YGS sorularının yüzde 20'sini yayınladı
ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki (2014 YGS) soruların yüzde 20’sine karşılık gelen ve rastgele seçilen 32 soruyu, soru kitapçıklarındaki soru numaraları ve cevap seçenekleri ile birlikte adayların incelemesine açtı.
ÖSYM'den YGS sonrası açıklama
ÖSYM'den YGS sonrası açıklama haberine ilişkin detaylar...
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?