Eğitim Haberleri
MEB: 2014 yılında öğretmen ihtiyacı 121 bin
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerine dağıttığı kitapçığa göre, 2013-2014 eğitim öğretim yılına esas öğretmen ihtiyaç sayısı 162 bin 105. Bu yıl 40 bin 342 öğretmen ataması yapıldı. 2014 yılında ise öğretmen ihtiyacı 121
Etkili Sınıf Yönetimi İçin neler Yapmalıyız?
Okul işleyişi bakımından bir sisteme benzetilirse bu sistemin önemli bir ünitesi sınıf olur. Sınıf ortamının planlayıcısı, yöneticisi ise öğretmendir. Öğretmeni bir film yönetmenine benzetebiliriz.
Güç İçinizde!
Başarı bir sonuç olgusudur. O sonuca ulaşabilmek için gerekli emeği sarf etmek gerekir. Gerekli emek sarf edilirken boşa kürek çekmemek önemlidir.
Çocuğum Hep Başarsın!
Çocuğunun başarısı hemen her ebeveynin temennisi hatta bazen dayatmasıdır lakin velilerin rolü dayatma yahut övünme ile sonlanmıyor, Uygulamamız ve sorgulamamamız gereken temel maddelere basitçe değinen Fen Bilgisi öğretmenimizin yazısını sunuyoruz.
Başarılı olamayan öğrenci başarısız değildir
Başarısız olarak görülen öğrencilerin başarı seviyelerinde öğretmenler ve hatta başta veliler gelmektedir. Öğrenci başarısız değil, başarıya ulaşacak seçimler ve noktalar yanlıştır.
Öğretmene Saygıda Kaçıncı Sıradayız?
Öğretmenlere en çok saygı gösterildiği ülkenin büyük bir farkla Çin Halk Cumhuriyeti olduğu belirlenirken Türkiye'nin Yunanistan'dan sonra üçüncü sırada yer alması dikkat çekti.
İmam Hatip liselerinde rekor artış
İHL sayısı Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamına ulaştı.
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?