KPSS GY - GK - Eğitim

MEB Sınavları

ÖABT - Kpss A Lisans

YKS Sınavları

Diğer Sınavlar ve Testler

Testler > MEB Görevde Yükselme > 5018 Sayılı Kanun ile Çıkmış Sorular

Soru 2
5018 sayılı Kanuna göre aşağıdakilerden hangisi genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinden değildir?
Soru 3
5018 sayılı Kanuna göre aşağıdakilerden hangisi merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinden değildir?
Soru 4
Aşağıdaki kamu idarelerinden hangisi 5018 sayılı Kanun kapsamında değildir?
Soru 5
5018 sayılı Kanuna göre Merkezi Yönetim kapsamındaki kamu idareleri tanımının içine aşağıdakilerden hangisi girmez?
Soru 7
5018 sayılı Kanuna göre aşağıdaki idarelerden hangisi merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerindendir?
Soru 9
5018 sayılı Kanuna göre mali saydamlığın sağlanması için gerekli düzenlemelerin yapılması ve önlemlerin alınmasından aşağıdakilerden hangisi sorumludur?
Soru 10
5018 sayılı Kanuna göre kamu idarelerinin bütçelerinde yer alan performans göstergeleri aşağıdaki kurumlardan hangisi/hangileri tarafından tespit edilir?
Soru 12
Kamu idarelerinde stratejik plan hazırlanmasına ilişkin mevzuata göre stratejik planlar en az kaç yıl uygulandıktan sonra güncelleştirilebilir?
Soru 13
Kamu İdareleri için Stratejik Planlama Kılavuzunda planlarda yer alması gereken hususlara yer verilmiştir.
Aşağıdakilerden hangisi bunlardan biri değildir?
Soru 15
Kamu idarelerinin Performans Programı hazırlıklarında aşağıda sayılanlardan hangisi esas alınmaz?
Soru 16
Aşağıdakilerden hangisi kamu idarelerinin bütçelerinin stratejik planlarda belirlenen performans göstergelerine uygunluğu ve idarelerin bu çerçevede yürütecekleri faaliyetler ile performans esaslı bütçelemeye ilişkin diğer hususları belirlemeye yetkilidir?
Soru 17
5018 sayılı Kanuna göre aşağıdakilerden hangisi üst yönetici değildir?
Soru 18
5018 sayılı Kanuna göre aşağıdakilerden hangisi genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinden değildir?
Soru 20
5018 sayılı Kanuna göre Orta Vadeli Mali Plan hangi merci tarafından karara bağlanarak Resmi Gazetede yayımlanmaktadır?
Soru 21
5018 sayılı Kanuna göre bütçe hazırlanma sürecinde orta vadeli mali plan en son ne zaman ve hangi kurum tarafından karara bağlanır?
Soru 22
5018 sayılı Kanuna göre Yatırım Genelgesi ve eki Yatırım Programı Hazırlama Rehberi ne zaman ve hangi Kurum tarafından hazırlanır?
Soru 23
5018 sayılı Kanuna göre merkezi yönetim bütçesinin hazırlanma süreci, Bakanlar Kurulunun hangi belgeyi kabul etmesiyle başlar?
Soru 24
5018 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca ayrıntılı harcama programlarının yürürlüğe girmesinden önce ödeneklerin kullanılabilmesi aşağıda yer alan işlemlerin hangisiyle sağlanmaktadır?
Soru 25
5018 sayılı Kanun uyarınca merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin bütçeleri arasındaki ödenek aktarmaları aşağıdakilerden hangisi ile yapılır?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

akademi 22 Mart 2018 tarihinde saat 14:03'de demiş ki;

5018 sayılı Kanuna göre Yatırım Genelgesi ve eki Yatırım Programı Hazırlama Rehberi ne zaman ve hangi Kurum tarafından hazırlanır? eylül sonu dpt doğru cevap (22.soru)

0-1
akademi 22 Mart 2018 tarihinde saat 14:00'da demiş ki;

5018 sayılı Kanuna göre bütçe hazırlanma sürecinde orta vadeli mali plan en son ne zaman ve hangi kurum tarafından karara bağlanır? 21. soru en geç eylül 15 ypk doğru cevap. düzeltilmesini rica ederim.

4-2
akademi 22 Mart 2018 tarihinde saat 13:58'de demiş ki;

5018 sayılı Kanuna göre Orta Vadeli Mali Plan hangi merci tarafından karara bağlanarak Resmi Gazetede yayımlanmaktadır? (20. soru) Doğru cevap YPK dır. gözden geçirmenizi rica ediyorum. Teşekkürler kolay gelsin.

0-5
İsimsiz 21 Mart 2018 tarihinde saat 08:47'de demiş ki;

5018 sayılı Kanuna göre Orta Vadeli Mali Plan hangi merci tarafından karara bağlanarak Resmi Gazetede yayımlanmaktadır? DPT Müsteşarlığı B) Maliye Bakanlığı Yüksek Planlama Kurulu D) Bakanlar Kurulu E) TBMM Bu sorunun doğru cevabı Yüksek Planlama Kurulu

4-2
meryem 14 Şubat 2018 tarihinde saat 11:04'de demiş ki;

yanlış cevapların doğrularını yazarsanız bizlerde faydalanırız

0-3
Daha Fazla Mesaj

Benzer Testler

Anket

Sitemizi Değerlendiriniz...
Çok iyi
İyi
Çok kötü
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim