KPSS GY - GK - Eğitim


MEB Sınavları


ÖABT - Kpss A Lisans


YKS Sınavları


Diğer Sınavlar ve Testler


Testler > Güncel Bilgiler > 2018 KPSS Güncel Bilgiler Denemeleri IX

Soru 1
İklim değişikliği ile mücadele etmek ve vatandaşları bisiklet kullanıma teşvik etmek amacı ile Türkiye’de bir ilk olarak hizmete sunulan elektrikli bisiklet taksiler, Ocak 2018 itibariyle hangi şehirde kullanılmaya başlanmıştır?
Soru 2
59 yıl sonra 4-5 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen, Türkiye'den Cumhurbaşkanı düzeyinde Vatikan'a ziyarette ana tema aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 3
5 Şubat 2018 tarihinde Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından açıklanan, bilgi güvenliği kapsamında milli çözüm olan, güvenli iletişim konusunda dışa bağımlılığı gideren, milli mühendislik imkanlarıyla geliştirilen, anlık mesajlaşma gibi özellikleri içeren haberleşme sisteminin adı aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 4
"Topraktan Tabağa: Yaşayan Toprak, Yerel Tohum" projesi kapsamında Türkiye'nin ilk yerli buğday tohumu ekimi aşağıdaki ovalardan hangisine yapılmıştır?
Soru 5
Türkiye topraklarından yasa dışı olarak çıkarılan ve İskoçya’da bulunan M.Ö. 4. yüzyıla ait altın tacın, Ocak 2018 tarihinde Türkiye'ye getirilmesinin ardından sergileneceği müze aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 6
Osmanlı döneminde İstanbul Topkapı Sarayı’ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsü olan, hem mimari hem de sanat tarihi açısından oldukça değerli, Selçuklu, Osmanlı ve Fars medeniyetlerinin etkileriyle şekillenmiş ve en önemli özelliği dünyanın ilk kalorifer tesisatı döşenen sarayı olma özelliğine sahip olan bu eser, aşağıdakilerden hangisidir?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim